náramky z drahých kamenů

Náramky z drahých kamenů – jak si vybrat ten pravý?

Přitahují vás drahé kameny a rádi se jimi obklopujete? Možná proto automaticky nosíte svůj oblíbený kamínek v kapse jako talisman či energetický harmonizátor, který vaše energie postaví do latě. Drahé kameny jsou samy o sobě velice krásné, takže je někdy docela škoda je schovávat po kapsách, nemyslíte?

Nebojte se toho a klidně s nimi vyrukujte na denní světlo. Třeba ve formě náramku na ruku nebo stylového náhrdelníku. Navíc budete in. Protože náramky i náhrdelníky z drahých kamenů jsou prostě už nějaký ten rok v módě a to nejen u lidí zaměřených na alternativní způsob života. A vypadá to, že jejich obliba na síle zatím neztrácí.

Když už jste se rozhodli, že si nějaký pěkný šperk z drahých kamenů pořídíte, možná ale váháte, podle čeho se rozhodovat při jeho výběru? Vždyť už jen barevná škála drahých kamenů je tak pestrá…ametyst náramek

1) Kameny sekané, nebo kulaté jako korálky?

náramek z drahých kamenů malachit

Náramek sekaný – malachit

Když budete projíždět nabídku na internetu či v kamenném obchodě, určitě vám neujde, že se dají koupit buď náramky sekané, a to z kamínků sekaných, které jsou na první pohled „méně opracované“. Ony ty kameny samozřejmě opracovány jsou, ale jedná se o různě veliké kousky, které jsou ice vyhlazené, ale zachovávají si ostřejší hrany. Každý kousek je tedy unikát a náramek ze sekaných kamínků vypadá na ruce efektně.

Druhým typem jsou náramky tromlované. Tzn., že jsou vyrobené z tromlovaných (ohlazených a vyleštěných) kamenů a všechny kamínky na náramku pak mají podobnou velikost. Kamínky jsou příjemně oblé a náramek z tromlovaných kamenů působí pěkně harmonicky.

energetické buddhovy náramky

Energetický náramek – tyrkenit

Specialitkou pak mohou být ještě tzv. Buddhovy energetické náramky. Energetický náramek se od toho „obyčejného“ liší tím, že má na základě svého buddhistického původu celkem 21 opracovaných kamenů stejné velikosti.

Svým harmonickým tvarem symbolizují jednotlivé kameny dokonalost a vyváženost. Každý energetický Buddhův náramek je navíc ukončen tzv. mistrovským kamenem, který má naši duši povznést k úplnosti. (Zajímají vás Buddhovy náramky? Mrkněte se sem na náš starší článek.)

Příznivý účinek mají všechny typy náramku bez ohledu na jejich techniku zpracování. Pokud hledáte silný energetizátor, může být pro vás nejvhodnější varianta energetického náramku. Jinak je to ale asi v podstatě jedno.

Jednotlivé kameny náramku jsou vždy navlečeny na pružnou gumičku. Podobně jako když navlékáte korálky. Výhodou tohoto jednoduchého řešení je, že gumička se přizpůsobí vašemu zápěstí a náramek vám nebude sjíždět.

Pozor! Pokud ale máte silnější ruku, je lepší kupovat náramek osobně a na prodejně si jej vyzkoušet. Měl by jít na ruku snadno natáhnout a neměl by vás ani škrtit při nošení. Navíc pokud bude gumička stále extrémně napnutá, může se vám stát, že po čase praskne.

2) Výběr podle druhu kamene a jeho účinků

Pokud víte, že v životě potřebujete posílit nebo zlepšit určitou oblast či řešit konkrétní zdravotní problém, je ideální vybrat si na to vhodný typ kamene. Nikde přece není psáno, že doma nemůžete mít kamenů celou sbírku. Že síla a energie kamenů působí příznivě na lidský organismus, věděli už naši předkové před staletími.

Každý druh kamene má navíc jiné energetické vyzařování, nebo chcete-li, každý minerál má na tělesnou i duševní stránku našeho těla jiný energetický vliv.

Díky tomu dokáže podpořit určitou tělesnou či psychickou oblast. Zjednodušeně řečeno, co neduh, na to jiný drahý kámen. Vybíráme pro vás několik nejznámějších minerálů a jejich účinky na člověka:

fluorit

fluorit

Achát pestrý – dodá chuť do života a nastartuje pozitivní myšlenky

Achát mechový – pro nové nápady a inspiraci

Akvamarín – celkově posiluje tělesnou kondici člověka a uklidňuje nervový systém

Amazonit – přináší vyrovnanost a silné nervy

Ametyst – pro podporu spirituality, duchovní růst

Žlutý avanturín – pomáhá bojovat s úzkostmi a strachem, podpoří seberozvoj

Zelený avanturín – pro vnitřní klid a rozvoj individuality

Azurit –  dodává energii mozku, zlepšuje paměť a pomáhá detoxikovat organismus

Fluorit – zlepšuje koncentraci a schopnost učení

Jaspis brekciový – posiluje odvahu, vůli a přináší ochranu

Jaspis a jaspis duhový – posiluje vytrvalost a výdrž

kalcit

kalcit

Kalcit – podporuje intelekt, posiluje paměť a bystří smysly

Karneol – přináší radost ze života

Křišťál horský – zvyšuje energetické vibrace, podpoří čisté a jasné rozhodování

Labradorit – pro dobré myšlenky a živoucí kreativitu

Malachit – posiluje vyrovnanost, trpělivost zejména pokud se nám nedaří

Modrý sluneční kámen – pozvedá sebevědomí a sebehodnotu, zahání deprese a přináší klid

Magnezit – zmírňuje stres, pomáhá navodit klid

Mramor „zebra“ – otevírá nové perspektivy a pomáhá při změnách

Obsidián mahagonový – pro harmonii těla a ducha

Záhněda – pro uvolnění a lepší odolnost vůči zátěži

Rodonit – pro odpuštění a léčení

Růženín – pro lásku, duchovní jasnost, čistotu a důvěru

Sodalit – pro pravdivost a uvědomění

Tygří oko + Sokolí oko – pro sebedisciplínu a jasné myšlení

Červené tygří oko – pro jasný vhled a porozumění

TIP pro vás:

Zesilte účinek svého náramku s pomocí křišťálu! Jak?

Zkombinujte dva náramky dohromady. Vyberte si jeden takový, který v současné době nejlépe vyhovuje vaší životní situaci, a ten doplňte ještě o druhý náramek z křišťálu.

Křišťál je totiž známý nejen pro svou silnou energii. Má také očišťující účinky a hlavně vyniká tím, že dokáže nasát a zesílit vibrace jiných kamenů. Křišťálový náramek nošený společně s jiným typem náramku tak ještě posílí účinek daného kamene, jestliže to bude pro jeho nositele prospěšné a přínosné.křišťál

2) Výběr podle znamení zvěrokruhu

Každému znamení zvěrokruhu je podle astrologických pravidel přisuzován určitý léčivý kámen (nebo více kamenů). Pokud si přejete mít kámen, který vám bude sedět, můžete tedy vybírat i podle vašeho znamení. Přikládáme stručný výběr. Pokud chcete kompletní přehled o drahých kamenech pro jednotlivá znamení, najdete ho zde.

Vodnář – sokolí oko, fluorit

Ryby – ametyst, amazonit

Beran – karneol

Býk – karneol, růženín, rodonit

Blíženci – achát mechový

Rak – aventurín, karneol

Lev – horský křišťál

Panna – tygří oko, ametyst

Váhy – záhněda, obsidián

Štír – karneol

Střelec – sodalit, obsidián

Kozoroh – achát mechový, horský křišťál

3) Výběr podle intuice či nálady

Máte chuť si koupit šperk z drahých kamenů a nechcete příliš bádat, zda má takové či makové účinky nebo zda se hodí k vašemu astrologickému znamení? Nemusíte. Pořiďte si takové kameny, které se vám prostě na první pohled líbí, a víte, že je budete rádi nosit.

Určitě se ani neomezujte jen na jeden druh kamene. Klidně si náramků pořiďte víc a noste je podle chuti, nálady nebo třeba jen tak, aby ladily s vaším aktuálním outfitem. Energeticky to ničemu nevadí, pokud kombinujete více druhů kamenů.

Není nutné vždy a za všech okolností přemýšlet, jaký účinek má právě daný kámen a zda se hodí k vaší aktuální situaci. Konstruktivně na vás bude působit stejně, i když na to nebudete myslet.

Tak co, máte po přečtení článku chuť koupit si svůj první náramek z minerálů nebo rozšířit sbírku těch stávajících?

náhrdelník z drahých kamenů

 

Zdroj obrázků: fotobanka Pixabay

Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *